Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
DROGA DO PEŁNI POTENCJAŁÓW - PRACA Z CZAKRAMI

Zapraszamy na warsztat samoświadomości, który poprowadzi u nas gościnnie Dagmara Neris Gmitrzak. Będzie on zatytułowany DROGA DO PEŁNI POTENCJAŁÓW - PRACA Z CZAKRAMI, a odbędzie się w sobotę 27 listopada 2010 r. i potrwa od 10.00 do 17.00.

System czakr, czyli ośrodków energetycznych człowieka, pozwala zobaczyć własne życie w szerszej perspektywie. Z lotu ptaka. Jest niczym mapa, która pomaga nam lepiej orientować się w różnych sferach życia: poczucia bezpieczeństwa, sytuacji finansowej, poziomu energii witalnej, zdrowia, sfery uczuciowej, zawodowej, twórczej, duchowej i wreszcie samorealizacji.

Zazwyczaj nie wykorzystujemy w pełni potencjałów, jakie drzemią w każdym z ośrodków, a co za tym idzie, nie korzystamy w pełni z możliwości i całego bogactwa życia. System czakr pomaga znaleźć odpowiedź na istotne pytania i porządkuje naszą wiedzę dotyczącą życia. Czakrami byli zafascynowani m.in. psychoanalityk Carl Gustav Jung i twórca bioenergetyki Aleksander Lowen.

Uczestnicząc w warsztacie DROGA DO PEŁNI POTENCJAŁÓW - PRACA Z CZAKRAMI, dowiesz się, jak wykorzystać w praktyce starożytną wiedzę, sięgającą korzeniami hinduskiego systemu jogi oraz jak przełożyć ją na swoje codzienne życie.

Techniki wykorzystywane podczas warsztatu:

- podróż w głąb czakr w stanie relaksu

- twórcza wizualizacja      

- praca z oddechem

- taniec czakr             

- praca z głosem     

- elementy jogi

Czym są czakry i jak funkcjonują?

Czakry to subtelne ośrodki energetyczne - siedem głównych czakr umieszczonych jest w środku kręgosłupa człowieka, wzdłuż rdzenia kręgowego. Działają jak stacje nadawczo-odbiorcze: pobierają z otoczenia energię życiową (zwaną w różnych systemach: ki, chi, praną), która za pomocą sieci kanałów energetycznych (nadis) zasila poszczególne organy wewnętrzne - każda z siedmiu czakr związana jest z konkretnymi gruczołami, organami wewnętrznymi, kolorami, żywiołami, sferami życia i poziomami świadomości człowieka.

Czakry to wiry energii, toteż gdy owe wiry „kręcą” się za szybko lub za wolno, powodują zaburzenia w działaniu poszczególnych narządów czy gruczołów - nadczynność lub niedoczynność, co manifestuje się w postaci chorób organów wewnętrznych.

Siedem głównych czakr i co się z nimi wiąże:

1. Czakra korzenia - kolor czerwony; gruczoł nadnercza; żywioł ziemi; ta czakra jest siedzibą energii życiowej, woli życia.

2. Czakra sacrum - kolor pomarańczowy; narządy płciowe, żywioł wody; ośrodek przyjemności, seksualności, kreatywności.

3. Czakra splotu słonecznego - żółty; trzustka; żywioł ognia; ośrodek niezależności, działania, poczucia własnej wartości, indywidualności.

4. Czakra serca - kolor zielony, różowy; serce, grasica; żywioł powietrza, ośrodek miłości do siebie i innych, altruizmu, bezinteresowności i współczucia.

5. Czakra gardła - kolor niebieski; tarczyca; żywioł eteru; ośrodek prawdy, komunikacji, wyrażania siebie, twórczości.

6. Czakra trzeciego oka - kolor indygo; przysadka mózgowa; wszystkie żywioły; ośrodek wglądu wewnętrznego, intuicji.

7. Czakra korony -fioletowy, lawendowy, biały; szyszynka; wszystkie żywioły; ośrodek reprezentuje naszą duchowość i potrzebę samorealizacji.

Odpłatność za udział w warsztacie - 130 zł od osoby.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia potwierdzone przedpłatą - tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie nr tel. kontaktowego).

Przedpłatę w wysokości 130 zł (lub minimum 50 zł) należy wpłacić do 25 listopada 2010 r. na konto:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska, nr konta: 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781, tytułem: DROGA DO PEŁNI - warsztat.

Dagmara Neris Gmitrzak

Jest trenerką rozwoju osobistego, socjolożką, dziennikarką. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim: w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych wybrała specjalizację Pomoc społeczno-terapeutyczna, zaś jako studia podyplomowe - Dziennikarstwo. Obecnie już trzeci rok studiuje Muzykoterapię i Psychodramę. Wiedzę zdobywała także uczestnicząc w licznych warsztatach rozwoju osobistego w Polsce, Hiszpanii i Chorwacji.

Jest członkinią Rady Polskiego Forum Psychologii Transpersonalnej. Przez kilka lat wspólpracowała z psychoterapeutką Hanną Jakubowicz-Mount. Obecnie prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz szkolenia dla firm.

Specjalizuje się w technikach pracy z ciałem i umysłem. Odwołuje się do nauk i technik wypracowanych przez narody Dalekiego Wschodu, Indian Ameryki Północnej, a także do hawajskiej huny. Praktykuje reiki oraz hawajską sztukę uzdrawiania Kahi Loa. Jest autorką książki "Techniki relaksu. Jak osiągnąć harmonię ciałą i umysłu."Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto