Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 
ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE I MINI TENIS DLA DZIECI

Klub Tenisa Ziemnego PROGRES i ROZWIJALNIA zapraszają dzieci w wieku 3-8 lat na zajęcia ruchowe, indywidualne  i grupowe, przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku  przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Będą to  ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE połączone z  MINI TENISEM (w sali ROZWIJALNI).

Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, którą warto wykorzystać do zaszczepienia pozytywnych nawyków ruchowych i czerpania radości z aktywności fizycznej, tak pożądanej w wieku intensywnego rozwoju organizmu dziecka. To kwestia wielkiej wagi, zwłaszcza że przedszkole, szkoła, odrabianie lekcji, oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera skłaniają dziecko do przyjmowania pozycji siedzącej i przebywania w niej przez wiele godzin, każdego dnia.

Tymczasem ciało potrzebuje ruchu. Mogą go dostarczyć np. nasze zajęcia. Celem tych zajęć , w założeniu ogólnorozwojowych,  jest kształtowanie cech psychomotorycznych takich jak: koordynacja, równowaga, szybkość reakcji, siła oraz orientacja w przestrzeni . Są to warte rozwijania umiejętności, przydatne nie tylko w tenisie, ale w każdej dyscyplinie sportowej i w różnych życiowych sytuacjach.  

Systematyczne korzystanie z zajęć (minimum raz w tygodniu) sprawia, że dzieci nabierają ogólnej sprawności fizycznej.  A dodatkowo w trakcie gier i zabaw dzieci opanowują podstawowe elementy techniczne  uderzeń tenisowych. Aktywność ruchowa korzystnie wpływa na organizm – dzieci stają się bardziej odporne, rozwijają się harmonijnie i łatwiej przychodzi im koncentracja, gdy jest potrzebna , by uczyć się nowych rzeczy.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską:  Sarę Czubak i Pawła Szymczaka.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się i wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach pokazowych (termin do uzgodnienia).

Prosimy przynieść ze sobą sportowe obuwie zmienne.

Miesięczny koszt zajęć  w grupie  4-5 osób wynosi  35zł x4 zajęcia w miesiącu = 140 zł.

Czas trwania zajęć – 60 minut.

Czekamy na zgłoszenia:
tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego, imienia i nazwiska swojego i dziecka oraz roku urodzenia dziecka)


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto