TRENING OCZU I WIDZENIA Z MIKOŁAJEM MARKIEWICZEM

W weekend 10-11 lutego 2018r. możesz skorzystać z TRENINGU OCZU I WIDZENIA z Mikołajem Markiewiczem, który odbędzie się we wrocławskiej ROZWIJALNI. Zajęcia zaplanowano w sobotę od godz.11.00 do 18.30 (z 1,5-godzinną przerwą) i w niedzielę od godz.11.00 do 15.00.

Trening polega na ćwiczeniach, które poprawiają wzrok i pomagają zmniejszyć różne dolegliwości oraz zyskaniu świadomości tego, czego potrzebujemy dla dobrego widzenia i zdrowia oczu. Uczymy się, jak wykorzystać drzemiący w oczach potencjał i jak je relaksować. Rezultatem jest lepsza ostrość i poszerzenie pola widzenia, ustąpienie wielu różnorodnych niedomagań.  Ta praktyka jest uzupełniana podstawową wiedzą o fascynującym i złożonym procesie widzenia i specyficznych potrzebach naszych oczu.
Zajęcia uczą zapobiegania zmęczeniu oczu, powracania do stanu odprężenia, a przez to pomagają w osiągnięciu relaksu całego ciała. Ich podstawą jest wiedza, że widzenie jest zdolnością, którą możemy rozwijać i doskonalić, a źródłem wad wzroku jest w dużej mierze nieumiejętność dobrego używania oczu.
Takie przekonanie zgodne jest  z wynikami wielu naukowych badań, potwierdza je ponad 30-letnie doświadczenie Mikołaja Markiewicza, autora tej metody.

Dla kogo jest TRENING OCZU I WIDZENIA:

• osób dorosłych, dzieci, młodzieży, seniorów mających wady wzroku,
• dzieci, które mają trudności w nauce,
• osób pracujących wiele godzin dziennie z komputerem i innymi ekranami – informatyków, księgowych, tłumaczy, projektantów
• osób, które na skutek różnych chorób mają szczątkowe lub tylko fragmentaryczne widzenie,
• grup zawodowych, dla których lepsze widzenie jest warunkiem sukcesu, np. piloci, kierowcy.
• sportowców,
• osób pracujących po ciemku lub w nietypowych warunkach oświetlenia,
• psychologów, pedagogów i nauczycieli, instruktorów jogi, qigongu.

Program treningu:

Część praktyczna Treningu obejmuje ćwiczenia relaksujące, uaktywniające wzrok, kształtujące wyobraźnię, zwiększające ruchliwość, polepszające akomodację, widzenie centralne, widzenie peryferyjne, ułatwiające współpracę ośrodków wzrokowych, obuoczność, pamięć wzrokową. Część teoretyczna daje podstawową wiedzę o procesie widzenia, potrzebach wynikających z budowy oczu i systemu mięśni i nerwów z nimi związanych. Celem treningu jest uwrażliwienie na specyficzne potrzeby łączące się z oczami i widzeniem, zwiększenie świadomości tego, jak ważne funkcje pełnią w naszym życiu oraz dostarczenie użytecznej wiedzy.

Zajęcia są prowadzone w swobodnej, luźnej atmosferze, ćwiczenia często mają charakter zabawy, są też nauką relaksacji.

Co daje trening:

• pomaga przy wielu dolegliwościach i wadach wzroku krótko- dalekowzroczności, astygmatyzmie lub starczowzroczności,
• uczy zapobiegać zmęczeniu, pieczeniu, łzawieniu oczu szczególnie w czasie pracy przy komputerze,
• polepsza współpracę oczu, komfort widzenia, widzenie w ciemności lub jasnym świetle,
• rozwija zdolność koncentracji,
• uczy ćwiczyć tak, aby oczy pracowały lepiej, szybciej i dokładniej jako jedna całość. Kiedy te umiejętności zostają wyćwiczone, oczy stają się mocniejsze i pracują efektywniej. To pozwala pracować bardziej komfortowo i wydajnie.
• optymalizuje funkcjonowanie wzroku,
• wpływa na efektywność wielu naszych działań: uczenia się, pracy, zabawy, czy procesów twórczych,
• pomaga osobom mającym zeza lub leniwe oko,
• wspomaga działanie lekarzy-okulistów w leczeniu jaskry i zaćmy,

Więcej o treningu:
http://11dom.pl/trening-widzenia/

Znajomość i stosowanie tego typu ćwiczeń jest szczególnie ważne dla osób, które wiele godzin dziennie pracują przy komputerze i innych ekranach, przy tekstach drukowanych czy innych danych wymagających czytania.

Przeczytaj więcej o metodzie treningu oczu>>

Mikołaj Markiewicz jest psychologiem, terapeutą wzroku. Od ponad 30 lat prowadzi treningi wzroku w Polsce i w innych krajach Europy oraz w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Jest autorem wielu artykułów i wywiadów w prasie, radiu, telewizji. Ma tytuł Edukatora nadawany przez Ministra Edukacji. Prowadzi specjalne treningi dla różnych grup zawodowych np. pilotów, informatyków czy sportowców. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami.

Więcej o Mikołaju Markiewiczu>>

Termin, plan zajęć, miejsce:

10-11 lutego 2018r. – Wrocław, ROZWIJALNIA ul. Chełmońskiego 30
Sobota, godz.11:00 – 18:30 z przerwą 1,5-godz.
Niedziela, od godz. 11:00 – 15:00

Cena:

Cena promocyjna – zaliczka 200 zł:

360,00 zł

330,00 zł – przy zapisie 2 osób (np. rodzic z dzieckiem, znajomi itp.) – cena za osobę

Cena regularna:

390,00 zł

360,00 zł – przy zapisie 2 osób (np. rodzic z dzieckiem, znajomi itp.) – cena za osobę

Istnieje możliwość wystawienia rachunku za warsztaty- proszę zgłosić taką potrzebę przed wpłatą zaliczki.

Konto:

Beata Tymes

ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397

tytuł przelewu: „[nazwisko] Trening oczu „ (dokładnie tyle informacji)

 

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do 30 dni przed terminem warsztatu następuje zwrot 100 % wpłaty rezerwacyjnej, do 10 dni – 50 proc. wpłaconej kwoty, w przypadku późniejszej rezygnacji wpłata jest bezzwrotna.

Rekomendacje:


Mikołaj swoją ogromną wiedzę zdołał nam w kilka dni przedstawić  bardzo rzeczowo i w przystępny sposób, dzisiaj wiem, jak mało wiedziałem o tym, czym i jak widzę świat. Metody treningowe łatwe i przyjemne, poprawiły mój wzrok i córki. Cztery dni pracy z oczami przeleciały w oka mgnieniu, było miło, relaksacyjnie efektywnie. –  Sławek K.

Dla mnie był to urOczy czas by zaprzyjaźnić się z dwojgiem moich własnych oczu i nauczyć się tę przyjaźń pielęgnować:
mniej patrzeć,
lepiej patrzeć,
patrzeć dalej, inaczej, ciekawiej,
a czasem – po prostu – nie patrzeć! – Lidka T.

Podczas treningu wzroku odkryłam swoje oczy, ich potrzeby i to jak bardzo są przepracowane i zaniedbywane przeze mnie… przez całe lata! Dowiedziałam się nowych zaskakujących dla mnie rzeczy o własnych oczach, o ich potrzebach i jak je relaksować. Przejrzałam…, uświadomiłam sobie, że zależy mi na tym, aby moje oczy poczuły się lepiej, zapragnęłam o nie dbać i z wdzięcznością przyjmuję zalecenia Mikołaja! – Beata J.

 Więcej relacji uczestników>>