MATEMATYKA PRZYJAŹNIE - metodą EarlyMath™

Dzieci mają naturalną ciekawość liczb i interesują je różne prawidłowości z nimi związane. Lubią zabawy kształtami, cieszą sie, gdy mogą odkryć choć kawałek z tajemnic otaczającego je świata. W odpowiedzi na te potrzeby, powstał niniejszy program edukacyjny.

Proponowany kurs matematyki w sposób bardzo przyjazny wprowadza dzieci w podstawowe zagadnienai matematyczne: zapoznaje je z figurami, wprowadza w świat liczb i pomiarów, uczy porządkować informacje i szacować, daje możliwość samodzielnego odkrywania różnych praw. Nauka odbywa się z wykorzystaniem wszystkich kanałów przekazu (poprzez obraz, dźwięk i ruch) i z uwzględnieniem możliwości dziecka.

Zajęcia prowadzone w kilkuosobowych grupach (max. 8 osób) są podzielone na kilkuminutowe ćwiczenia o zróżnicowanej formie - dzieci poznają wierszyki, piosenki, gry i zabawy, ale jest tu także miejsce dla dyskusji czy eksperymentu. Skonstruowany na kształt spirali tematycznej program zapewnia odpowiednią częstotliwość powtórek, przy czym każda kolejna odsłona poszczególnych zagadnień nie tylko utrwala zdobyte wiadomości, ale także je poszerza. Na zajeciach wykorzystuje się liczne, odpowiednio dobrane pomoce i materiały dydaktyczne, dzięki czemu dzieci po prostu doświadczają matematyki. To wszystko w połączeniu z dużą zmiennością form aktywności podczas zajęć oraz wykorzystaniem pacynki - Puchacza Piotra jako pomocnika w drodze do pierwszych naukowych odkryć sprawia, że dzieciaki (w sposób dla siebie niezauważalny) są stymulowane poznawczo, zdobywają wiedzą i rozwijają tak potrzebne umiejętności, jak: zdolność logicznego myślenia, komunikatywność, umiejętność współdziałania w grupie. A przy tym ich poczucie własnej wartości ulega wzmocnieniu.

Naukę wg programu EarlyMath™ mogą rozpocząć już dzieci 4-letnie, a na cały program skałda się 6 poziomów podstawowych oraz kursy dla bardziej zaawansowanych uczniów. Dopasowanie zajęć do możliwosci dziecka odbywa się podczas lekcji pokazowej - nauczyciel dokonuje wstępnej diagnozy i proponuje adekwatny poziom kursu. W razie potrzeby możliwe są korekty. Przykładamy dużą wagę do doboru odpowiedniego dla dziecka poziomu i grupy.

Więcej informacji o metodzie (i nie tylko!)  - na stronie www.earlymath.pl


Prowadząca - ALICJA KEBEL - o sobie:

Nauczanie jest moją pasją, jednak dotychczasowe doświadczenia w tej dziedzinie nie dawały mi pełnej satysfakcji. Poszukiwałam metody nauczania skutecznej a jednocześnie przyjaznej dla ucznia. MathRiders było dla mnie „odkryciem Ameryki”. Natychmiast zapisałam się na kurs nauczycielski, a moje dzieciaki na zajęcia. I nie żałuję!

Wykształcenie:

Ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym Politechnikę Wrocławską na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (Inżynieria Biomedyczna). Studiowałam Pedagogikę Ogólną (Podyplomowe Studia Pedagogiczne dla Nauczycieli, AWF Wrocław). Przeszłam również kompletne przeszkolenie w metodzie EarlyMath, zdobywając uprawnienia do uczenia tą metodą.

Doświadczenie zawodowe:

W czasie studiów pracowałam jako opiekunka do dziecka.

Przez 14 lat byłam pracownikiem naukowo-dydaktycznym na AWF Wrocław, Katedra Biomechaniki – prowadziłam głównie zajęcia z biofizyki, biomechaniki. Współtworzyłam programy nauczania – gł. z biofizyki. Współpracowałam z  Fundacją dla AWF – później Centrum Doskonalenia Kadr (kursy przygotowawcze do egzaminów na uczelnię – fizyka).

Poza tym odkąd pamiętam – pomagałam innym w zrozumieniu zagadnień z matematyki i fizyki. Zdarzały się też inne przedmioty... 

Kontakt:

tel.:            885 04 7777

e- mail:     cztery.siódemki@gmail.com