Strona główna
Harmonogram
Aktualne propozycje
Stałe propozycje
Grupy
Z życia ROZWIJALNI
Nasi partnerzy
Dla dzieci

 

 

 

 

 

 ROZWIJALNIA
Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30
51-630 Wrocław
 
 zobacz nas na mapie 
 e-mail: info@rozwijalnia.pl 
 tel. 0-71 348-60-30 
 


 

PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ KOBIECOŚCI

W piątek 4 marca 2011 r. grupa Dziewczyn i Pań wyruszyła w 3-godzinną PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ KOBIECOŚCI. Tak zatytułowałyśmy warsztat improwizacji tanecznej z elementami choreoterapii, który poprowadziły Agnieszka Rybak i Katarzyna Kubalik-Jóźwiak. W ten sposób zainaugurowałyśmy doroczne ŚWIĘTO KOBIECOŚCI.

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna prastara mądrość. To Dzika Kobieta. To ta nasza część osobowości, która jest intuicyjna, naturalna, spontaniczna…  

Z tą świadomością zapraszałyśmy w podróż do źródeł kobiecości - do poszukiwania utęsknionej kobiety w nas, do wsłuchania się w swoje ciało, emocje i duszę. 
Spontaniczny, płynący z wnętrza taniec i ruch, pozwala na odkrycie naturalnego piękna naszego ciała oraz na dotarcie do źródeł kobiecej energii i mocy. 
W trakcie warsztatu pracowałyśmy z naszym ”centrum”, radośnie odkrywałyśmy ruchy brzucha, bioder, klatki piersiowej. W tańcu pozwoliłyśmy sobie na zmysłowość, przepływ, delikatność, dzikość, fizyczną spontaniczność oraz kreatywne poszukiwania. 
W trakcie warsztatu była przestrzeń i czas na naturalny ruch i taniec, improwizację, arteterapię, elementy masażu i wizualizacji.

O prowadzących:

 

Agnieszka Rybak

Od wielu lat praktykuje różne formy tańca jako metodę pracy, opartą na procesach wewnętrznych, wpływającą na swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i kreatywność.
Doświadczenie zdobywała, biorąc udział w projektach teatralnych, praktykując capoeirę - afrobrazylijską sztukę walki, a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym jej odkryciem jest CONTACT IMPROVISATION. 
Ukończyła kurs instruktorski "Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała" oraz kurs instruktorski "Terapii Ekspresyjnych". 

Praktykuje i doskonali (w kraju i za granicą) swój warsztat w zakresie tańca, rozwoju osobistego, hawajskiej metody pracy z ciałem Kino Mana, której głównym elementem jest masaż Lomi Lomi Nui (www.lomilominui.com.pl). Prowadzi, współtworzy i organizuje liczne warsztaty pracy z ciałem. Jest m.in. współtwórczynią Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje (www.cyrkulacje.com).

 

Katarzyna Kubalik

 

Jest absolwentką arteterapii i pedagogiki. Odbyła kurs instruktorski wg metody Detlefa Kapperta „Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała”. Pogłębiała praktykę pracy z ciałem i emocjami w nurcie Gestalt (ukończyła roczny kurs szkoleniowy Instytutu Psychoterapii Gestalt). Pasjonuje ją taniec i ruch jako droga do wyrażania, odkrywania i pokochania siebie. Pogłębia swoje umiejętności i pasje, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu: świadomości ciała, improwizacji tanecznej, ekspresji głosu, tańca etnicznego, choreoterapii. Współtworzy warsztaty arteterapeutyczne adresowane do dzieci, młodzieży, kobiet (m.in: „Wieczory kobiecości”, „Ciało - tao kobiety”, „Ukorzenienie”, „Dzika i mądra kobieta we mnie”..). W swoich warsztatach nawiązuje do głębokiego połączenia kobiety z naturą, żywiołami, akcentuje jej bliskość z Ziemią.

fot. Teresa Szczęsna-Grotowska


Poleć tę stronę zainteresowanym
Moje konto