LOT W PRZESTWORZACH

W sobotę 20 sierpnia 2011 r. od godz. 16.30 do 19.30 w ROZWIJALNI odbył się LOT W PRZESTWORZACH - warsztat tańca, pracy z ciałem z elementami choreoterapii. Poprowadziła go, jak co miesiąc, Marta Grabowska.

Za pomocą tańca, ruchu, świadomości ciała i głębokiego relaksu uczestniczki odkrywały możliwości związane z lataniem.
Lot symbolizuje wolność, niezależność, duchowość. To tęsknota za przestrzenią, skłaniająca do przekroczenia ograniczeń, które stawia przed nami życie, wzniesienia się, wzbicia ponad codzienność. To pragnienie bycia wolnym jak ptak.

Ale radość fruwania jest pełna tylko wtedy, gdy potrafimy poddać się siłom, które nas unoszą, z pełnym zaufaniem, ale również ze świadomością, że w odpowiednim momencie możemy przejąć stery we własne ręce – wylądować bezpiecznie, a potem ponownie wzbić się i zmienić kierunek lotu, jeśli przyjdzie nam ochota.

Jak czujemy się w przestrzeni, która nas otacza podczas lotu? Czy nawet wtedy, gdy napotkamy burzę, jesteśmy w stanie odnaleźć się, poradzić sobie z nią?

 

Marta Grabowska o sobie:

Jestem pedagogiem i terapeutką. Kocham tańczyć. W tańcu spotykam się ze sobą. Ale także z innymi ludźmi, ze światem. Tańczę z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, niepełnosprawnymi, seniorami. Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów i szkoleń, m.in. jestem instruktorką metody „Improwizacja tańca i symbolika ciała” doktora D.Kapperta. Przeszłam proces certyfikacji w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu i oczekuję na zostanie certyfikowaną choreoterapeutką - terapeutką tańcem.