KOMUNIKACJA DLA RELACJI - warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji z dziećmi

Proponujemy warsztaty  przeznaczone dla rodziców/opiekunów, którzy chcą się przyjrzeć swoim relacjom z dziećmi oraz poszukują skutecznych metod wychowawczych. Wszyscy dotychczasowi uczestnicy warsztatów uznali je za praktyczne i poleciliby je innym rodzicom (patrz: Opinie o warsztatach - na podstawie anonimowych ankiet ewaluacyjnych).

Jednym z najważniejszych elementów relacji rodzic-dziecko jest komunikacja, czyli sposób w jaki mówimy, słuchamy oraz zachowujemy się w stosunku do naszych dzieci i vice versa. Styl porozumiewania się w rodzinie może sprawić, że będzie ona polem nieustannej walki albo przyjaznym azylem, do którego zawsze chce się wracać. To ważne i trudne dla rodziców wyzwanie.

 

  • Jak radzić sobie z dzieckiem, nie popadając w pułapki autorytarnego ani tzw. bezstresowego modelu wychowania?
  • Jak wyrażać ogrom swojej miłości, nie dając “wejść sobie na głowę”?
  • Jak stosować komunikację otwartą, empatyczną, pozbawioną agresji?
  • Jak radzić sobie z emocjami nawet w sytuacjach kryzysowych?
  • Jak trwać w przyjaznej relacji, pełnej miłości, zrozumienia i wzajemnego szacunku?
  • Jak chwalić dzieci, nie oceniając ich?
  • Jak wychować człowieka samodzielnego, potrafiącego chronić siebie przed negatywnym wpływem innych?
  • Jak pomagać pociechom budować prawdziwy i pozytywny obraz samego siebie?

 

Najbliższą edycję warsztatów KOMUNIKACJA DLA RELACJI -zaczynamy 22 listopada 2016r. - spotkania we wtorki od godz. 17.00 do 19.30 (22.11., 29.11., 6.12. i 13.12.). Zachęcamy do zapisów! 

Autorki warsztatów pt. KOMUNIKACJA DLA RELACJI – Anna Karendał (pedagog) i Marta Sapińska-Adamek (psycholog) – przedstawią zasady przyjaznej i empatycznej komunikacji, która sprawdzi się zarówno w życiu codziennym, jak i w kryzysowych sytuacjach rodzinnych. Warsztat inspirowany jest metodami wypracowanymi przez wybitnych psychologów takich jak: dr Haim Ginnott („Między rodzicami a dziećmi”),  Thomas Gordon („Wychowanie bez porażek”) i Marshall Rosenberg („Porozumienie bez Przemocy”). 

Tematy kolejnych spotkań:

  1. Komunikacja – jak mówić, słuchać i zachowywać się, by służyło to dzieciom i rodzicom.
  2. Uczucia i potrzeby – jak uznać emocje dzieci, nie dając im rządzić.
  3. O autonomii i pochwałach – jak pomagać dzieciom rozwijać się i wzrastać.
  4. Emocje rodziców i radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Decyzja o uczestnictwie obejmuje cały cykl zajęć i wiąże się z inwestycją 200 zł od osoby (50zł za spotkanie).

Wystawiamy faktury VAT, jeśli taka potrzeba zostanie zgłoszona przed dokonaniem wpłaty. Prosimy wówczas podać dane do faktury (nabywca usługi/płatnik, adres, NIP).

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zgłoszenie i przedpłata na konto ROZWIJALNI najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem warsztatów. Warsztaty rozpoczną się, jeśli te warunki spełni co najmniej 8 osób.

Zgłoszenia i informacje:
tel. (71) 348-60-30; e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

Konto bankowe:
ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska,
nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: Warsztaty KOMUNIKACJA DLA RELACJI + imię i nazwisko uczestnika

 


Opinie o warsztatach:

Wszyscy uczestnicy poprzednich edycji polecają te warsztaty innym rodzicom. Dlaczego?

  • „Ponieważ te warsztaty pokazują, co leży u sedna problemów, dają narzędzia do zmiany i są praktyczne.”
  • „Można omówić wątpliwości i konkretne przykłady lub problemy.”
  • „Warsztaty dają możliwość spotkania się z innymi rodzicami, „porównania problemów” i zwerbalizowania tego, co czułam w środku.”
  • „Umożliwiają poszerzenie horyzontów”
  • „Pokazują, że inni też mają problemy. Dużo wiedzy praktycznej i na przykładach.”
  • „Pomagają w zrozumieniu błędów w wychowaniu, komunikacji z dziećmi.” 
  • "Być empatycznie wysłuchanym to bezcenne, a tu się wydarzyło... Z każdymi zajęciami coraz bardziej mi się podobało. Dużo wyniosłam i wprowadzam w swojej rodzinie." 
  • "Praktyczne rozwiązania i duużo refleksji"













Upload an Image
O prowadzących:

Anna Karendał – pedagog (Uniwersytet Wrocławski). Ukończyła roczny cykl warsztatów Kontakt i kontrakt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej Szkoły Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu; uzyskała certyfikat w Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, zajmuje się poradnictwem wychowawczym. Jest współautorką zajęć integracyjno-rozwojowych dla małych dzieci z opiekunami Podwójna zabawa, a także autorką projektu terapeutycznego Relaksacja z wizualizacją oraz Warsztatów dla rodziców poszukujących z zakresu komunikacji z dziećmi.

fot. Magda Mencel



Marta
Sapińska-Adamek – psycholog (Uniwersytet Jagielloński), socjolog (Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie), trener (Szkoła Trenerów "Moderator"). Ukończyła Roczny program edukacji psychologicznej w zakresie podstaw pomocy psychologicznej, ekopsychologii i rozwoju osobistego prowadzony w konwencji Gestalt (prow. Andrzej Szulc), Trening komunikacji świadomej „Co się kryje za słowami?” (prow. Agnieszka Pawlik) oraz zajęcia warsztatowe Komunikacja świadoma w relacjach z małymi dziećmi (prow. Zofia A. Żuczkowska). Jest współautorką zajęć integracyjno-rozwojowych dla małych dzieci z opiekunami Podwójna zabawa oraz warsztatu Porozumienie bez Przemocy – podstawy.

fot. Lech Adamek-Sapiński