KŁÓTNIA - EMOCJONALNE PORZĄDKI CZY PRÓBA SIŁ?

Jak się kłócisz?

  • Atakujesz, desperacko broniąc swojej prawdy?

  • Ulegasz w poczuciu rezygnacji i bezsilności?

  • Otwarcie głosisz swoje racje, będąc też otwartym na racje drugiej strony?

A może próbujesz uniknąć konfrontacji, udając że nie ma problemu? Wybierasz chwilową satysfakcję, jako efekt uników i manipulacji, czy dążysz do wypracowania rozwiązań drogą szczerej otwartej wymiany?

Możesz się nad tym zastanowić głębiej podczas warsztatu rozwoju osobistego KŁÓTNIA- EMOCJONALNE PORZĄDKI CZY PRÓBA SIŁ?, który oferujemy Ci w ROZWIJALNI w sobotę 8 czerwca od godz. 16.00 do 20.00.

Warsztat przygotowany przez Petrę Spichał – terapeutkę Gestalt –  jest okazją, by przyjrzeć się swoim emocjom i reakcjom w sytuacji konfliktowej. Może być także próbą zrozumienia, czym jest dla nas kłótnia, i co chcemy dzięki niej uzyskać? Poszukamy również sposobów na to, by kłótnia nie zamieniała się w destrukcyjną walkę, lecz stawała się ostatecznie drogą do porozumienia.

Przede wszystkim przyjrzyjmy się temu, o co się kłócimy? Najczęściej powody wydają się być trywialne: ktoś krzywo na nas spojrzał, zapomniał o naszych urodzinach itp. –   ale co stoi naprawdę za tymi powodami? Deficyt miłości? Poczucie bycia niedocenionym albo ignorowanym? Możemy strzelać do siebie nawzajem argumentami i pretensjami, ale czy potrafimy szczerze i otwarcie powiedzieć, co nas tak naprawdę zabolało, o co mamy do partnera/partnerki żal? I – co więcej – czego w związku z tym potrzebujemy?

Owładnięci emocjami możemy nawet nie do końca uzmysławiać sobie, o co nam chodzi i na czym polega konflikt, tymczasem już samo nazwanie konfliktu jest połową jego rozwiązania.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby popracować nad swym sposobem rozwiązywania konfliktów.

Kłótnia nie musi być walką, ustanawianiem swojej pozycji, jeśli będziemy mieć właściwe nastawienie, i będziemy pamiętać, że prawdziwą wygraną jest wygrana obu stron.

Dobra kłótnia jest jak katharsis, po którym następuje zgoda. Albo jak burza w upalny dzień, która oczyszcza eter, i po której znów wychodzi słońce…

Inwestycja - 80 zł od osoby. Nim przyjdziesz, koniecznie wcześniej zarezerwuj miejsce i zrób przedpłatę:
tel. (71) 348-60-30; e-mail:info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

Konto bankowe:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska,
51-630 Wrocław, ul. Chełmońskiego 30

nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: KŁÓTNIA - warsztat + imię i nazwisko uczestnika.


Fot. Marek Grotowski. Na zdjęciach Agata Zawadzka i Dariusz Mosior (zdjęcia pochodzą z warsztatów aktorskich prowadzonych w ROZWIJALNI przez Małgorzatę Szczerbowską).


O prowadzącej:

Petra Spichał jest absolwentką Szkoły Counsellingu Gestalt Olgi i Adama Hallerów w Krakowie, posiada dyplom specjalisty w terapii Gestalt. Dotąd prowadziła warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie w Centrum Gestaltu oraz we Wrocławiu, w centrum Psychoterapii i Psychoedukacji. Obecnie współpracuje z ROZWIJALNIĄ i innymi ośrodkami rozwoju osobistego we Wrocławiu, i tam prowadzi swoje warsztaty. Prowadzi też terapie indywidualne.

Interesuje się także astrologią i różnego rodzaju działaniami  twórczymi, m.in. tworzeniem mandali, i sposobem w jaki można te dziedziny wykorzystać w pracy nad własnym rozwojem. Jak mówi sama o sobie - inspiracje do rozwoju osobistego czerpie z relacji z najbliższymi, które stanowią dla niej nieustający warsztat pracy nad sobą.

Motto którym kieruje się w swej pracy:

Droga do rozwoju każdego człowieka jest inna, każdy ma inne wyzwania przed sobą, inne cele do spełnienia, inne potrzeby, dążenia, ograniczenia... Każdy sam wie najlepiej, co ma do zrobienia w życiu.

Jednak czasem plączemy się w złożoności własnej natury, w sprzeczności różnych pragnień i emocji - i jak się w tym odnaleźć?

Nie proponuję gotowych rozwiązań, lecz raczej możliwość doświadczenia, poeksperymentowania i ostatecznie uświadomienia sobie, czego w danym momencie mogę potrzebować, by osiągnąć stan spełnienia, harmonii w życiu... Wychodzę z założenia, że człowiek jest sam w stanie znaleźć rozwiązanie swoich problemów, jeśli do nich dotrze, uświadomi sobie ich istotę...

Można powiedzieć, ze uświadomienie stanowi podwaliny tego, by coś w swym życiu zmienić. Uświadomienie - nie tylko teoretyczne, w głowie, lecz uświadomienie wynikające z osobistego doświadczenia, uświadomienie sobie własnych lęków, pragnień, uwarunkowań, odczuć, swych mocnych i słabych stron.

To co w nas nieuświadomione, ma moc nad naszym życiem; uświadomione staje się narzędziem naszego rozwoju. Uświadomienie sobie, jaka jestem, to pierwszy krok na drodze ku temu, jaka chciałabym być.

fot. Dariusz Adamowicz