WARSZTAT CHI KUNG – SZTUKA UWAŻNOŚCI

Podstawowym celem ćwiczeń Chi kung jest uzyskanie wyciszenia umysłu i ducha, spokój i równowaga. Wiele chorób wywołanych jest napięciem psychicznym bądź dyskomfortem emocjonalnym. Długotrwałe bądź częste stany napięcia  powodują zastoje  w przepływie energii w kanałach i systemach narządów, co sprzyja powstawaniu chorób.

Depresja np. może powodować wrzody żołądka i kłopoty z trawieniem. Gniew wpływa ujemnie na wątrobę. Smutek wywołuje skurcz i napięcie w płucach, a strach może zakłócić normalne funkcjonowanie nerek i pęcherza. Aby uniknąć choroby, należy przede wszystkim odprężyć się i osiągnąć równowagę. Gdy umysł stanie się wyciszony i nie będzie się poddawał emocjom, wówczas energia w ciele, zwana Chi, automatycznie wyreguluje się, usuwając powstałe zakłócenia.

Bycie uważnym jest stanem, w którym umysł jest osadzony w teraźniejszości (nie zamartwia się o przyszłość i nie analizuje zdarzeń z przeszłości) – dzięki skupieniu na ruchu ciała i oddechu – faktycznie jest w kontakcie z rzeczywistością, potrafi ją aktywnie i efektywnie tworzyć.

Pomoże w tym warsztat CHI KUNG – SZTUKA UWAŻNOŚCI, który poprowadzi Dariusz Adamowicz - doświadczony nauczyciel chi kung i tai chi. Skorzystać z niego można w sobotę 26 września 2015 r. od godz.10.00 do 13.00.  

Uczestnictwo w warsztacie pozwoli Ci poznać i przećwiczyć techniki rozluźnienia i uspokajania umysłu oraz podstawowy zestaw sekwencji ruchów Chi kung, będący wstępem do Ch kung kręgosłupa. Wszystko po to, aby móc później samodzielnie praktykować je w domu, a jeszcze lepiej – doskonalić i wzbogacać podczas kolejnych zajęć.

Uczestnictwo w warsztacie to inwestycja w lepsze samopoczucie.

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie i przedpłata:
tel. (71)348-60-30 lub e-mail: info@rozwijalnia.pl (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

Wpłaty prosimy wnosić na konto:

ROZWIJALNIA Małgorzata Sapińska
ul. Chełmońskiego 30,
51-630 Wrocław,
nr konta 63 1050 1575 1000 0023 2107 3781,
tytułem: Warsztat CHI KUNG + imię i nazwisko uczestnika

O prowadzącym:

Dariusz Adamowicz - filozofią i praktyką Taijiquan zajmuje się od 1996 r., ćwicząc Tai Chi i Chi Kung w szkole YMAA Mariusza Sroczyńskiego. Poprzednie 12 lat spędził w świątyniach hinduistycznych w Indiach i innych krajach jako mnich, praktykując medytacje. Certyfikowany terapeuta Gestalt. Prowadzi działalność wydawniczą.